RESULTATER

Adresse: Askovvej 49, 4733 Tappernøje

Tlf: +45 24986822

Email: askov.ridecenter@mail.dk

ASKOV RIDECENTER

V/HARRIET NIELSEN

JULESPRINGSTÆVNE RESULTATER

Her kan du se alle resultaterne fra julespringstævnet d. 16. december 2018.

Klasse 1 10 cm kl. 10.00                                                                      Fejl

Oliver Eis - Cadivo                                                                     0

Frederik Jensen - Baldur                                                          0

Annabell Viborg - Sylvester                                                     0                   

Emma Sørensen - Blanca                                                        0

Laura Jensen - Baldur                                                              0

Dicte Eis - Cadivo                                                                      0

 

Klasse 2  20 cm kl. 10.15

Emma Sørensen - Blanca                                                        0

Laura Jensen - Baldur                                                              4

 

Klasse 3  30 cm kl.10.30

Emilia Christensen - Fritz                                                         0

Laura Staun - Blanca                                                                0                   

Mikkala S Hansen - Prunos                                                     0

 

Klasse 4 40 cm kl.10.45

Caroline Jørgensen - Joe-joe                                                 0                   

Nanna Johansen - Thor                                                           0

Lea Aagaard - Prins                                                                  0

Mikkala S Hansen - Prunos                                                     0

Laura Rasmussen - Ramiro                                                   udg.

Julie Schultz - Athena                                                              0

Cecilia Edelskov - Sylvester                                                    0

 

Klasse 5 50 cm kl. 11.10

Caroline Jørgensen - Joe-joe                                                 0

Cecilia Edelskov - Sylvester                                                    0

Eva Lund Højmose - Llanan Madoc                                     opg.

Kaya Schnell - Billy Boy                                                           0

Christina Andersen - Donna                                                    0

Nanna Johansen - Thor                                                           0

Lea Aagaard - Prins                                                                  0

Emma Pedersen - Dakar                                                         0

Julie Schultz - Athena                                                              4

Julie Vaaben - Karino                                                               0

 

Klasse 6 60 cm kl. 11.40

Emma Pedersen - Dakar                                                         0

Julie Vaaben - Karino                                                               0

Kaya Schnell - Billy Boy                                                           4

Aisha Spange - Candy                                                             0

Maria Holshagen Nielsen - Laurberggaards Kalabella   opg.

Christina Andersen - Donna                                                   4

Regitze Klausen Ralsted - Haahr’s Toccata                         0

Lea Kamper Frederiksen - Joker                                           0          

Eva Lund Højmose - Llanan Madoc                                    opg.

 

Klasse 7 70 cm kl. 12.10

Regitze Klausen Ralsted - Haahr’s Toccata                        4

Kaya Schnell - Billy Boy                                                         opg.

Ditte Månsson - Bjerglunds Volante                                    0                   

Maria Holshagen Nielsen - Laurberggaards Kalabella   opg.

Aisha Spange - Candy                                                            0

Lea Kamper Frederiksen - Joker                                           0

 

Klasse8 80 cm kl. 12.40

Laura Jensen - Petit                                                                 4

Ditte Månsson - Bjerglunds Volante                                     0

                   

Klasse 9 90 cm kl. 12.50

Laura Jensen - Petit                                                                4

 

ASKOV RIDECENTER

RIDNING FOR ALLE!

FØLG OS

KONTAKT OS

Tlf: +45 24986822

Email: askov.ridecenter@mail.dk

Adresse: Askovvej 49, 4733 Tappernøje